Marketing online

7 kroków jak wyprowadzić markę osobistą z cienia działając w Marketingu sieciowym.  Sprawdź, jak możesz sobie pomóc.

7-najważniejszych-cech-dobrej-marki-osobistej

Nie chcesz, aby Twój biznes online, Twoja struktura docierały do większej liczby  potencjalnych Partnerów biznesowych i Klientów? 

Marzy Ci się, aby Twoja praca była cenione za to, ile jest naprawdę warte? 

A może i Ty na słowo „marka osobista (liderka)”, automatycznie myślisz o wielkich nazwiskach w świecie marketingu sieciowego?

Łatwo jest skojarzyć koncepcję brandingu z bardziej profesjonalnym założeniem biznesowym, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że branding jest dla każdego, niezależnie od tego, czy masz dyplom biznesowy, czy nie.

Nawet osoby początkujące, takie jak Ty, mogą opanować sztukę osobistego brandingu, dzięki czemu będziesz  postrzegana jako osoba kompetentną z którą warto wejść w współpracę. 

Opowiadasz historię, ale nie byle jaka. TWOJA  HISTORIA. 

Twoją wyjątkowość, urok, umiejętności i  wartości jakie posiadasz – wszystkie te ważne cechy dotyczące Ciebie jako kreacji  – i tworzą Twój osobisty branding.

Krótko mówiąc, to dzielenie się twoją historią ze światem. 

Ale nie wystarczy móc się nim dzielić, trzeba sprawić, by ludzie Cię słuchali – i to jest wyzwanie w budowaniu marki osobistej.

W mojej kobiecej wizji świata wyróżniam 7 najważniejszych wskazówek,  (dotyczących budowania marki osobistej), które należy ze sobą ożenić, aby móc w ciekawy sposób opowiedzieć swoją historię. 

1. Mocne strony - napewno masz, pytanie czy je  znasz?

Pierwszym krokiem jest zawsze refleksja – co sprawia, że warto Ci poświęcić czas? 

Dlaczego ludzie mieliby Cię słuchać i powierzyć Ci swoje zdrowie, włosy,  czas i pieniądze? 

Te pytania pomogą Ci dowiedzieć się, jakie są Twoje prawdziwe mocne strony jako Networkera.

Gdy poznasz wartość, jaką możesz wnieść w życie innych, będziesz w stanie poznać swoją wartość i zbudować silną markę osobistą skoncentrowaną na tych właśnie swoich  możliwościach. 

2. Upewnij się, że Twoja wizję i podstawowe umiejętności się przyciągają.

Większość branży marketingu sieciowego działa dziś w przestrzeni online – Internet jest teraz sposobem, w jaki Networkerzy/Liderzy szukają potencjalnych partnerów biznesowych/klientów.

Dziś nie wystarczy być w dobrym projekcie, ale trzeba mieć też pomysł jak się wyróżnić (i w tym zamierzam Ci pomóc 😉

Postaraj się stworzyć profesjonalną obecność w Internecie, która doskonale oddaje Twoją wiedzę i możliwości. Wykonaj kolejne  kroki, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją obecność w Internecie. 

3. Odpowiednio zaprojektowana oryginalna oprawa wizualna.

Pierwsze wrażenia są wszystkim. Wizualizacje i estetyka Twoich profili online są tym, co Twoi potencjalni klienci widzą jako pierwsze. Trzeba więc od samego początku zaimponować im, inwestując w świetną identyfikację wizualną. Zgadzasz się?

Użyj dobrego, profesjonalnego zdjęcia, zaprojektuj lub zainwestuj w wysokiej jakości, dobrze przygotowaną grafikę  – wszystko to wpływa na wizerunek Twojej marki w Internecie. 

Proszę Cię, nie  zadowalaj się słabą grafiką czy lub tępą wizytówką. Idź i kup sobie  – zestaw gotowych narzędzi dla Networkera, które doskonale oddadzą Twój styl i osobowość. 

4. Zamieszczaj spójne treści, aby zwiększyć swoją wiarygodność

Ustalenie strategii swojej obecności w Internecie to tylko pierwsza część, a następnie musisz ją systematycznie wdrażać, musisz być aktywną uczestniczką życia swojej branży.  Nie ma lepszego sposobu, aby to zrobić, niż konsekwentne dostarczanie wartościowych treści aby zapisać się jako ekspert w pamięci twoich potencjalnych klientów. 

Poinformuj innych, że aktywnie działasz w swoim projekcie – publikuj regularne posty, a nawet możesz założyć własnego bloga!

5. Co wiesz o osobach do których piszesz?

Zrozumienie odbiorców odgrywa dużą rolę w Twoim sukcesie jako Networkera. Lepsze ich poznanie pozwala na dalsze ulepszanie oferowanych produktów lub usług, aby odpowiadały ich potrzebom. 

Poświęć więc trochę czasu na zbadanie ich, zagłęb się w ich bolączki, ich prawdziwe potrzeby, abyś mogła lepiej umiejscowić siebie i swoją markę w ich umysłach. 

6. Conecting z publiką

Czy Twoi odbiorcy czują, że faktycznie ich słuchasz, zajmując się zawodowo ich pytaniami lub ogólnymi obawami. 

To znacznie zwiększa pozytywny wizerunek Twojej osobistej marki, ponieważ pokazuje, że cenisz swoje relacje z ludźmi i jesteś przystępnym osobą. 

7. Nawiąż kontakt z innymi Liderami!

Nawiązywanie kontaktów z innymi osobami z Twojej branży to świetny sposób na poszerzenie wiedzy o branży i projekcie, a także na budowanie znaczących relacji, które mogą umocnić Twój wizerunek oraz da siłę do działania i otworzy przed Tobą więcej drzwi.

Poświęć czas na kontakt z innymi twórcami i nawiązanie z nimi kontaktu, dowiedz się, co u nich działa, a co nie, i wykorzystaj te informacje, aby ulepszyć sposób zarządzania sobą w procesie budowania struktury. 

TIP

Bądź autentyczna i konsekwentna

W tym biznesie tylko osoby kreatywne i aspirujące do zbudowania autentycznej marki osobistej odnoszą sukcesy. Gigantyczne sukcesy! To Twoja marka, Twoja pasja, niech będzie znana ludziom, i niech naprawdę mówi o Tobie.

A kluczem jest spójność. 

Od wizerunku po komunikację, sposób interakcji z ludźmi – bądź konsekwentna; w ten sposób możesz ostatecznie się wyróżnić na czele tego peletonu.

Pamiętaj, że marka  osobista jest każdego – także dla Ciebie. 

Już dziś zacznij wzmacniać swoją markę osobistą dzięki tymi 7+1 gratisowym Tipem. 

Życzę Ci, aby twoje zauroczenie, a może już miłość i pasja do marketingu sieciowego trwały nieskończenie długo, a motywacja  skutecznie pomagała Ci dzielić się nią ze światem. 

Trochę się rozpisałam, więc liczę na Twoją aktywność 💬

Ciao ciao Amica,

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.