Uroda

Jak prawidłowo pielęgnować włosy podczas zimowych dni?

Zimą pielęgnacja włosów powinna wyglądać nieco inaczej, niż w pozostałe okresy roku. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mróz dość mocno wpływ na naszą skórę głowy. Sprawia, że gruczoły łojowe pracują znacznie wolniej. Włosy zatem nie mają na sobie dostatecznej warstwy tłuszczu, która stanowi ich naturalną barierę ochronną. Poza tym zimą by nie zachorować, nosimy czapkę. Włosy pod nią są dużo bardziej oklapnięte, elektryzują się. Dlatego warto zapewnić im odpowiednią pielęgnację, która pomoże w zlikwidowaniu tych właśnie problemów.

 

Włosy pod czapką

By poradzić sobie z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami pod czapką, najlepiej jest myć je nawet każdego dnia. Może nam się jednak wydawać, że takie postępowanie szkodzi. Czy tak jest naprawdę? Nie. Nasze włosy jeśli są myte delikatnymi szamponami, mogą być myte codziennie. By zapewnić im lepszy wygląd, dobrze jest po umyciu włosów nałożyć jakiś delikatny balsam bądź też odżywkę. Najlepiej by były to produkty właśnie przeznaczone do stosowania na włosy zimą. Ich delikatna konsystencja jest koniecznością, ponieważ nie chcemy takich włosów oczywiście nadmiernie obciążać.

Elektryzowanie się

Oczywiście nadmiernemu elektryzowaniu się włosów, także można zapobiec. W jaki sposób? Przede wszystkim należy poprawić kondycję włosów. Jeśli są one suche oraz zniszczone, wówczas niestety są dużo bardziej podatne na elektryzowanie się. Warto zatem jak już zostało to wcześniej wspomniane, pamiętać o nakładaniu odpowiednich masek na włosy. To bardzo ważne, ponieważ pomagają one nawilżyć odpowiednio skórę głowy. Poza tym dobrze jest korzystać także z różnego rodzaju odżywek do włosów. Specjalnie produkowane serie zimowe, zawierają moc składników antystatycznych. Dzięki nim nasze włosy się nie elektryzują i wyglądają znacznie lepiej. Można również pokusić się o stosowanie odżywek z jedwabiem, które wygładzają powierzchnię naszych włosów.

 

Materiał ma znaczenie

Poza tym sam wybór czapki również ma ogromne znaczenie. Jeśli nie chcemy by włosy nadmiernie nam się przetłuszczały, powinniśmy posiadać czapkę choć lekko przewiewną. Nie powinna być ona również wykonana z tworzyw sztucznych. Najlepiej gdy jest wełniana bądź też bawełniana. Wówczas pod wpływem pocierania materiału o włosy, elektryzowanie się nie będzie aż tak mocne i częste. Jeśli nie chcemy by nasze włosy w okresie zimowym były zbyt oklapnięte, możemy stosować także kosmetyki do ich pielęgnacji, które będą podnosić je u nasady. Jest to bardzo dobry sposób na to, by choć lekko je podbić i by miały one tendencję do tego, aby zbytnio nie przylegać do skóry głowy.

Zimą pod czapką może nasilać nam się również łupież. Pierwszą zasadą wówczas jest stosowanie oczywiście różnych szamponów przeciwłupieżowych. Dobrze jest także pomyśleć o delikatnych i lekkich odżywkach, które nie będą zbytnio obciążały skóry naszej głowy. W takim okresie warto także zrezygnować z farbowania włosów. Pielęgnacja włosów zimą jest zatem tak samo wymagająca, jak i latem. Należy jedynie nieco zmienić kosmetyki, by osiągnąć zamierzony efekt na głowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.