Zdrowie

Sprawdzone sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów

Wiele osób według statystyk deklaruje, iż chciałoby zgubić kilka nadprogramowych kilogramów.

Czy osiągnięcie tego celu jest możliwe?

Zdecydowanie tak.

Warto mieć jednak świadomość tego, iż zdecydowanie nie jest to łatwe. Przede wszystkim do zgubienia zbędnych kilogramów potrzebna jest ogromna motywacja, która będzie w stanie zabić naszego „wewnętrznego lenia”.

Czasem bowiem po długim dniu w pracy i wykonaniu wielu innych obowiązków, nie chce nam się już ćwiczyć czy też wyjść nawet na rekreacyjny spacer. Dlatego też samozaparcie i motywacja są najistotniejszym czynnikiem, by móc w ogóle ruszyć z miejsca.

 

Jeśli chcemy schudnąć, najważniejsza jest bez wątpienia dieta

To ona stanowi 70% naszego sukcesu, a jedynie 30% to ćwiczenia. Wszystko w naszym życiu podczas diety musi koncentrować się na uzyskaniu ujemnego bilansu kalorycznego.

Co to zatem oznacza w praktyce?

Musimy przyjąć mniej kalorii, niż spaliliśmy danego dnia. Przykładowo zjedliśmy posiłki, które łącznie opiewają na 1700 kcal. Natomiast spaliliśmy 2000 kcal. Bilans jest ujemny i wynosi 300 kcal.

Czy musimy się w naszej diecie wystrzegać absolutnie wszystkiego?

Nie możemy zjeść nawet jednego cukierka od czasu do czasu?

Oczywiście, że możemy. Podczas diety nie powinniśmy popadać w przesadę, ponieważ bardzo szybko zrazimy się do naszego nowego stylu życia. Do wszystkiego musimy podchodzić z dystansem. Oczywiście taki cukierek musi zostać wliczony do dziennego spożycia kalorii, ale jeśli zjemy go od czasu do czasu, na pewno nie zrujnuje on osiągniętych przez nas wyników.

Kontroluj kalorie

Jak możemy sprawdzać, ile kalorii zjedliśmy każdego dnia?

Oczywiście na produktach gotowych mamy dokładnie napisane, ile kcal one zawierają.

Co jednak z innymi produktami?

Mnóstwo aplikacji na telefon powstało właśnie po to, by ułatwić dokonywanie takich wyliczeń. Wystarczy zatem wpisać przykładowo jabłko i zobaczyć ile ma ono kcal, a następnie dodać je do swoich codziennych posiłków. Najlepiej jest posiłek podsumowywać od razu po jego zjedzeniu byśmy nie zapominali o kaloriach, ponieważ ich dokładne podliczenie jest ważne. Dzięki temu wiemy czy trzymamy się ujemnego bilansu kalorycznego.

aplikacja licząca kalorie na podstawie zdjęcia?! Ponoć możliwe!

Pamiętaj o ruchu

 

Podczas diety nie możemy oczywiście zapominać o naszej aktywności fizycznej. Warto jednak dostosować ją do swoich własnych preferencji.

Jeśli nie lubimy chodzić na siłownię, wówczas możemy pomyśleć o jakichś ćwiczeniach we własnym domu, wystarczy jedynie zakupić sobie wygodną matę.

Dobrze jest pomyśleć również o bieganiu, wychodzeniu na dłuższe spacery. Dzięki nawet takim małym aktywnościom, możemy osiągnąć wiele. Nasza dieta powinna być przy tym dość bogata i zróżnicowana.

Warzywa mają małą ilość kalorii, natomiast na owoce warto uważać, ponieważ zawierają sporo cukrów. Dobrze jest pomyśleć także o zdrowszej wersji gotowania, jaką jest gotowanie na parze.

To oszczędza nam przykładowo dodatkowych kalorii w postaci oleju, którego używamy do smażenia. Warto jest również myśleć o posiłkach z wyprzedzeniem, by później nie podjadać, gdyż może być to bardzo zgubne.

A czy i Ty masz jakieś sprawdzone TIP do osób, które walczą z nadmiarem kilogramów?

 

Ciao ciao

11 thoughts on “Sprawdzone sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów

 1. Ja ogólnie wychodzę z założenia, że najważniejszy jest ruch i tak jak wspomniałaś pilnowanie tego co jemy. Nigdy nie liczyłam kalorii ale jak wszamię tlustego burgera to wiem, że potem będzie mnie to wiele kosztowało, żeby go „odpracować” 😉

 2. Ograniczenie cukru w diecie może spowodować cuda , do tego dołączyć ruch i efekty będą widoczne po jakimś czasie. Nie da się od tak z dnia na dzień . Nie ma złotego środka ani magicznej tabletki.

 3. ja wykorzystuję indeks i ładunek glikemiczny.
  Nie chodzę głodna, więc nieraz przejedzona 😉
  a zbędne „to i owo” spadło.
  No i najważniejsze – waga utrzymuje się na stałym poziomie.

 4. Aplikacja licząca kalorie na podstawie zdjęcia – ciekawe, muszę poszukać więcej informacji bo nie spotkałam się z nią dotychczas 🙂

 5. Czy ja wiem. Wiem ,że bez 'przeprogramowania ’ podwórza… Efekty jojo będą. Zmiana nawyków to jedno, a przemiana organizmu to drugie. Mówię to z perspektywy kilkunastu lat odchudzania i kliku diet..

 6. Hmmm a jak się ma utrata kilogramów do zmniejszenia tkanki tłuszczowej? 🙂 mi się w sumie wszystko zbiera w brzuchu a reszta jest w porządku. Niestety z dietą też jest ciężko bo często mam nieregularne i zamawiane posiłki 😀 ale dobrze ze o wszystkim przypominasz

  1. więc właśnie Aleksandrze, wszystko rozchodzi się o zdrowy umiar i w miarę systematyczność 😉 Ale zazdroszczę Ci, że twoim słabym punktem jest tylko brzuch, choć w przypadku mężczyzn otyłość brzuszna jest najbardziej niebezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.