Zdrowie

Woda dobrej jakości! Czyli jaka?

Powracająca fala ciepła spowodowała, że postanowiłam podzielić się z Wami moją skromną wiedzą na temat wody. Ogólnie na jej temat jest mnóstwo publikacji ale zauważyłam, ze mało się edukuje na temat z czego ją najlepiej pić wodę.

Wiadomo, iż potoczna kranówka zawiera chlor oraz toksyny, i tak jak ten pierwszy ulotni się sam po około 2 godz., tak toksyn nie pozbędziemy się w całości nawet doprowadzając wodę do wrzenia!

Tylko nieliczne cząstki się ulotnią a wraz z nimi aktywny tlen, który jest nam niezbędny. Stąd mówi się, że „gotowanie” zabija w wodzie życie ponieważ zmienia jej strukturę.

 

 

To główny powód, dla którego i ja piję wodę jedynie ze SZKLANYCH naczyń!

Absolutnie weszło mi w NAWYK przelewanie przefiltrowanej wody do szklanego dzbanka (tak, kupiłam dzbanek filtrujący wykonany ze szkła w cenie podobnej do tego wykonanego z plastiku).

 

Ponieważ uwielbiam eksperymentować ze smakiem, notorycznie dodaję coś do sprawia,

że woda jeszcze bardziej mi smakuje. 

 

Dzielę się inspiracjami na dole wpis ⇓ 

 

 

Zastanawiasz się dlaczego tak robię?

Otóż, najbardziej wartościowa z pełną florą bakteryjną, która posiada jonowość ujemną i np. można ją spotkać pośród skał w górskich potokach (choć Tatarnicy nie polecają pić jako takiej) to WODĄ STRUKTURALNA.

To właśnie taką wodę powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi w ciągu dnia i w odpowiedniej ilości.

Jakutyci swoją długowieczność zawdzięczali Wodzie!-3

Pierwszy ogólny problem polega na tym, że pijemy za mało wody a woda to źródło życia. Niezbędna jest do przetrwania roślin, zwierząt i ludzi.

  • dla przypomnienia dorosły człowiek powinien dostarczać 2.8 litra płynów w ciągu doby, w czym powinno być zawarte 1.5 litra  WODY STRUKTURALNEJ. Reszta płynów stanową herbaty, kawy czy choćby zupy. Chodzi tu o naturalną wodę zjonizowana, jaka występuje w naturze!

Drugim poważnym zagrożeniem dla ludzkości jest fakt, że często pijemy wodę z plastiku (PET).

  • wodę niezjonizowaną i takowa przepływa przez nasz organizm jao płyn diuretyczny. Schładza on organizmy, przepłukuje nerki ale nie wiąże toksyn, które gromadzą się najczęściej w tkance tłuszczowej.

 

Stąd APEL do Ciebie, aby kategorycznie wyrobić w sobie NAWYK przelewania wody z plastikowej butelki czy z kranu do szklanego dzbanka filtrującego lub szklanego naczynia
Wyjdzie Ci to bardzo na zdrowie, ponieważ szkło jest wytworzone z kwarcu, który ma strukturę heksagonalną co przyspiesza proces jonizacji wody.
Woda zjonizowana sprawi (około 2 godziny woda powinna stać w szklanym dzbanku), ze metabolity, czyli wszystkie odpady, toksyny i potencjalne odchody pasożytów (które ma ponad 90% społeczności) zwiążą się z cząsteczkami wody i przez nerki zostaną wydalone z organizmu.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem picia czystej wody proponuję wzbogacić ją

Poniżej kilka propozycji. Ciekawa jestem, która przypadnie Ci do gustu najbardziej?

5/5

Fallow me

3 thoughts on “Woda dobrej jakości! Czyli jaka?

  1. ten temat jest jak Wisła długi i szeroki. Ale przyznaję, wody czystej nie lubię więc jak już piję to tylko ze szkła. Butelki PET obchodzę szerokim łukiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.