Zdrowie

Woda dobrej jakości! Czyli jaka?

Powracająca fala ciepła spowodowała, że postanowiłam podzielić się z Wami moją skromną wiedzą na temat wody. Ogólnie na jej temat jest mnóstwo publikacji ale zauważyłam, ze mało się edukuje na temat z czego ją najlepiej pić wodę.

Wiadomo, iż potoczna kranówka zawiera chlor oraz toksyny, i tak jak ten pierwszy ulotni się sam po około 2 godz., tak toksyn nie pozbędziemy się w całości nawet doprowadzając wodę do wrzenia!

Tylko nieliczne cząstki się ulotnią a wraz z nimi aktywny tlen, który jest nam niezbędny. Stąd mówi się, że „gotowanie” zabija w wodzie życie ponieważ zmienia jej strukturę.

 

 

To główny powód, dla którego i ja piję wodę jedynie ze SZKLANYCH naczyń!

Absolutnie weszło mi w NAWYK przelewanie przefiltrowanej wody do szklanego dzbanka (tak, kupiłam dzbanek filtrujący wykonany ze szkła w cenie podobnej do tego wykonanego z plastiku).

 

Ponieważ uwielbiam eksperymentować ze smakiem, notorycznie dodaję coś do sprawia,

że woda jeszcze bardziej mi smakuje. 

 

Dzielę się inspiracjami na dole wpis ⇓ 

 

 

Zastanawiasz się dlaczego tak robię?

Otóż, najbardziej wartościowa z pełną florą bakteryjną, która posiada jonowość ujemną i np. można ją spotkać pośród skał w górskich potokach (choć Tatarnicy nie polecają pić jako takiej) to WODĄ STRUKTURALNA.

To właśnie taką wodę powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi w ciągu dnia i w odpowiedniej ilości.

Jakutyci swoją długowieczność zawdzięczali Wodzie!-3

Pierwszy ogólny problem polega na tym, że pijemy za mało wody a woda to źródło życia. Niezbędna jest do przetrwania roślin, zwierząt i ludzi.

  • dla przypomnienia dorosły człowiek powinien dostarczać 2.8 litra płynów w ciągu doby, w czym powinno być zawarte 1.5 litra  WODY STRUKTURALNEJ. Reszta płynów stanową herbaty, kawy czy choćby zupy. Chodzi tu o naturalną wodę zjonizowana, jaka występuje w naturze!

Drugim poważnym zagrożeniem dla ludzkości jest fakt, że często pijemy wodę z plastiku (PET).

  • wodę niezjonizowaną i takowa przepływa przez nasz organizm jao płyn diuretyczny. Schładza on organizmy, przepłukuje nerki ale nie wiąże toksyn, które gromadzą się najczęściej w tkance tłuszczowej.

 

Stąd APEL do Ciebie, aby kategorycznie wyrobić w sobie NAWYK przelewania wody z plastikowej butelki czy z kranu do szklanego dzbanka filtrującego lub szklanego naczynia
Wyjdzie Ci to bardzo na zdrowie, ponieważ szkło jest wytworzone z kwarcu, który ma strukturę heksagonalną co przyspiesza proces jonizacji wody.
Woda zjonizowana sprawi (około 2 godziny woda powinna stać w szklanym dzbanku), ze metabolity, czyli wszystkie odpady, toksyny i potencjalne odchody pasożytów (które ma ponad 90% społeczności) zwiążą się z cząsteczkami wody i przez nerki zostaną wydalone z organizmu.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem picia czystej wody proponuję wzbogacić ją

Poniżej kilka propozycji. Ciekawa jestem, która przypadnie Ci do gustu najbardziej?

5/5

Fallow me

3 thoughts on “Woda dobrej jakości! Czyli jaka?

  1. ten temat jest jak Wisła długi i szeroki. Ale przyznaję, wody czystej nie lubię więc jak już piję to tylko ze szkła. Butelki PET obchodzę szerokim łukiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.