Rozwój

Dlaczego olejowanie włosów jest ważne?

olejowanie włosów

Każdy marzy o pięknych i zdrowych włosach, lecz te dopadają różne dolegliwości. Czasem stają się suche, matowe i łamliwe, a u niektórych przetłuszczają się lub pojawia się łupież oraz inne problemy ze skórą głowy. Potrzebna jest zatem odpowiednia pielęgnacja włosów, a metodą znaną właściwie od starożytności i odpowiednio dostosowywaną na przestrzeni lat, jest olejowanie. Czym jest i dlaczego jest tak istotne?

 

Na czym polega olejowanie włosów?

Samo działanie jest bardzo proste i polega po prostu na nakładaniu olejku na włosy, ich końcówki czy głównie skórę głowy, zależnie od problemów z jakimi zmaga się dana osoba. Nie jest to zatem skomplikowana metoda i korzystano z niej już w czasach starożytnych, starając się ochronić włosy przed działaniem czynników atmosferycznych. W praktyce okazuje się ona aktualna aż do dziś, oczywiście po odpowiednich modyfikacjach i daje lepsze efekty niż znaczna część dostępnych obecnie kosmetyków czy odżywek. W odróżnieniu od produktów kosmetycznych – oleje są pozbawione sztucznych dodatków, natomiast obfitują w naturalne składniki, tak cenne dla włosów oraz skóry głowy.

 

Olejowanie zdrowsze niż inne odżywki

Są one pozyskiwane wskutek tłoczenia na zimno określonych roślin czy nasion, czego efektem są oleje posiadające dużą ilość witamin, fitosteroli oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Takie substancje odżywcze wnikają wgłąb włosa i cebulek, uzupełniając ubytki, wzmacniając całą strukturę i regulując wydzielanie sebum. Dzięki temu włosy zostają wzmocnione i lepiej się prezentują, a z uwagi na nasycenie cennymi składnikami, stają się także odporne względem uszkodzeń oraz zgubnego oddziaływania warunków atmosferycznych. Jednocześnie olejki są w stanie dotrzeć do rejonów włosa, w które nie może wniknąć żadna odżywka czy balsam – właśnie z tego względu jest to tak skuteczna oraz ważna metoda pielęgnacji włosów.

 

Jakie są efekty?

Olejowanie włosów jest w zasadzie jedyną kuracją, która pozwala zwalczać wszelkie problemy ze skórą głowy oraz włosami. Jednocześnie jest na tyle prosta, iż można ją wykonywać w warunkach domowych, a naturalne oleje są też bezpieczne i na pewno w żaden sposób nie zaszkodzą. Warto również pamiętać, że choć olejek sam w sobie jest substancją tłustą, to nie przetłuszcza skóry głowy, a oddziałuje wręcz przeciwnie. Jest on zalecany do włosów przetłuszczających się, gdyż doprowadza do normalizowania wydzielania sebum. Oprócz tego olejowanie pomaga w zwalczaniu łupieżu, nawilża skórę oraz same włosy – wzmacniając je i odżywiając. Efektem są zregenerowane i silniejsze włosy, które będą w mniejszym stopniu wypadały i będą łatwiejsze do rozczesywania. Jednocześnie olejki będą też chroniły końcówki włosów przed rozdwajaniem się, a same włosy stają się bardziej elastyczne, więc zyskują charakterystyczny połysk.

 

Regularność

Należy przy tym pamiętać, że takie efekty można osiągnąć, jeżeli olejowanie będzie przeprowadzane regularnie. Podobnie jak w przypadku większości zabiegów pielęgnacyjnych, ważna jest systematyczność, gdyż jednorazowe działanie nie pozwoli osiągnąć spektakularnych rezultatów. Sam olej można nakładać na suche, ale też delikatnie zwilżone lub mokre włosy. Można także wcierać go delikatnie w skórę głowy. Olej powinien pozostawać na włosach najlepiej przez kilka godzin, a jeżeli zabieg olejowania będzie wykonywany regularnie (najlepiej raz w tygodniu), to z czasem znakomicie wpłynie na kondycję oraz wygląd włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.