Uroda

Bogactwo właściwości kolagenu z ryb morskich

Kolagen pozyskiwany ze skór ryb żyjących w morskim środowisku, dostępny w postaci kapsułek, saszetek czy w płynie, posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Zawiera wiele cennych aminokwasów, łagodzących ból i działających wzmacniająco na cały organizm. Czym jest kolagen, jak wpływa na organizm i dlaczego akurat ten pozyskiwany z ryb morskich ma tak skuteczne działanie?

Czym jest kolagen?

Kolagen to białko nazywane „białkiem życia”, które jest istotnym składnikiem ludzkiej skóry, ścięgien, mięśni, a także kości i stawów. Kolagen z ryb morskich pozyskuje się jako hydrolat z ich skóry, zawierający wysoce aktywne aminokwasy. Jego budowa jest podobna do kolagenu człowieka, dzięki czemu w bezpieczny i skuteczny sposób uzupełnia jego niedobory, zarówno w stosowaniu zewnętrznym (do zabiegów pielęgnacyjnych skóry), jak i w preparatach doustnych.

 

Dlaczego kolagen jest ważny?

Jego odpowiednia ilość gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ma funkcję ochronną narządów, a także wspiera układ immunologiczny poprzez działa przeciwnowotworowe i antyoksydacyjne. Ilość kolagenu w naszym ciele po 25. roku życia stopniowo się zmniejsza, a wraz z niższym poziomem pojawiają się oznaki starzenia – zwiotczenie skóry, cellulit, osłabione paznokcie i włosy. W tym czasie nierzadko ujawniają się alergie, a także sztywność i bóle stawów. Na poziom kolagenu wpływa także nieodpowiednia dieta (w tym również – brak odpowiedniej podaży witaminy C), promieniowanie ultrafioletowe, a także szkodliwe nałogi.

 

Wpływ kolagenu na zdrowie

Niedobory kolagenu mogą się pogłębić przez chroniczny stres, wyniszczający i intensywny tryb życia, w tym również treningi sportowe, a także przewlekłe choroby. W jaki sposób kolagen ze skór ryb morskich pozytywnie wpływa na nasz organizm? To tylko kilka przykładów:

  • poprawia kolor skóry, wyrównuje pigmentację;
  • pozwala skutecznie walczyć z różnego rodzaju zanieczyszczeniami skóry, w tym również – trądzikiem różowatym;
  • wyrównuje i wygładza skórę, ułatwia pozbycie się cellulity, blizn czy rozstępów;
  • wpływa na jędrność, napięcie i zdrowy wygląd skóry;
  • poprawia pracę narządów wewnętrznych;
  • kolagen stosowany na gałkę oczną zwiększa jej nawilżenie i poprawia komfort widzenia przy syndromie suchego oka.

 

Dostępne preparaty

Na rynku suplementów dostępnych jest wiele preparatów zawierających kolagen. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na rodzaj i sposób pozyskiwania kolagenu, co warunkuje skuteczność przyjmowania danego produktu. Dużą skuteczność i aktywność wykazuje hydrolat ze skór ryb morskich, polecany w szczególności na problemy i dolegliwości związane z układem kostno-stawowym. W zależności od indywidualnych preferencji kolagen dostępny jest w różnych formach:

  • płynnej (umożliwia spożywanie w skoncentrowanej formie lub dodanie do ulubionego napoju, soku czy koktajlu),
  • w formie proszku (wygodny proszek dodajemy do wypijanych napojów);
  • w tabletkach i kapsułkach często wzbogaconych o witaminę C kwas hialuronowy czy algi morskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.