Codzienność

Dlaczego warto zamówić prezenty gwiazdkowe już teraz?

Myśl o świętach Bożego Narodzenia w październiku raczej nie towarzyszy nam zbyt często. W telewizji nie pojawiają się jeszcze świąteczne reklamy, w radio nie puszczają Last Christmas, a i w samych sklepach nie czuć elektryzującej atmosfery zbliżającej się gwiazdki. Mimo wszystko to właśnie teraz jest najlepszy czas na zaplanowanie i zakup prezentów dla najbliższych. Zanim wszystko i wszystkich ogarnie przedświąteczna gorączka, warto na spokojnie i w przemyślany sposób zamówić świąteczne upominki.

 

Bożonarodzeniowe okazje

Jeśli liczymy na to, że przed samymi świętami uda nam się załapać na wyjątkową okazję i w promocyjnej cenie kupić wymarzony prezent, to widocznie niczego nie nauczyły nas wszystkie poprzednie lata. Mimo że sklepy mamią nas rzekomo świetnymi ofertami, to i tak ceny wielu produktów w okresie Bożego Narodzenia szybują w górę. Zgodnie z prawami ekonomii nie ma sensu opuszczać cen produktów, które zwłaszcza w tym wyjątkowym okresie cieszą się zainteresowaniem. Właściciele sklepów doskonale zdają sobie sprawę, że w przypływie desperacji, kiedy kilka dni przed gwiazdką nadal nie mamy kompletu prezentów, jesteśmy w stanie zapłacić za zakup nieco więcej niż w normalnych warunkach. Nie da się ukryć, że bardzo często bazują oni również na naszej naiwności. Cała gama trików marketingowych pozwala nam wierzyć, że kupiliśmy dany produkt za niższą od standardowej cenę, choć prawda może być zupełnie inna.

Nietrafione prezenty

Specyficzna atmosfera, która panuje w centrach handlowych tuż przed Bożym Narodzeniem, sprawia, że nasze decyzje zakupowe rzadko kiedy są odpowiednio przemyślane. Hałas, tłok i ogólny rozgardiasz nie sprzyja spokojnym zakupom. Wybór właściwego upominku bywa sporym wyzwaniem, które urasta do rangi ogromnego problemu kilka dni przed gwiazdką. W rezultacie, po wyjściu ze sklepu, okazuje się, że miłośnikowi książek podarujemy skarpety z bombkami, a zwolennikowi praktycznych gadżetów – szklaną figurkę św. Mikołaja. Nikt raczej z takich prezentów zadowolony nie będzie i ostatecznie możemy dojść do wniosku, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Jeśli już teraz, na spokojnie przemyślimy, co konkretnie chcemy podarować naszym bliskim pod choinką, możemy uniknąć nie tylko stresu i źle zainwestowanych środków, ale również nietrafionych prezentów.

Ucieczka do internetu

Sposób ten pozwala na uniknięcie kolejek w sklepach i nieprzemyślanych decyzji. Jak najbardziej jest to metoda godna polecenia, ale jeśli zdecydujemy się na internetowy zakup na kilka dni przed świętami, to również nie uda nam się uniknąć stresu. Czas na dostarczenie przesyłki, zwłaszcza w tak gorącym okresie, wydłuża się i może okazać się, że zbyt późno podjęliśmy decyzję o zakupie. Aby nasze podarunki dotarły na czas, warto zamówić je już teraz. Musimy pamiętać, że sklepy internetowe również mają ograniczone zasoby i może się okazać, że upatrzony podarunek tuż przed gwiazdką odnajdziemy z dopiskiem – niedostępny. W tym momencie mamy komfort dużego wyboru, a nawet możliwość zamówienia produktów, na które czas oczekiwania jest dłuższy. Warto wybrać tę opcję i potem już tylko rozkoszować się wyjątkową atmosferą świąt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.